| anonim_4396 a întrebat:

La ce se dă examen la Facultatea de psihologie si științe ale educației? ( Pedagogia învățământului primar si preșcolar?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La UBB Cluj concursul de admitere consta dintr-un test a carei structura cuprinde :
1. Componenta - Scriere corectă;
2. Componenta - Înţelegerea unui text nonliterar scris;
3. Componenta - Efectuarea de operaţii matematice de bază (adunare, scădere, înmulţire, împărţire).
Vezi, in link, un exemplu de test: http://psiedu.ubbcluj.ro/315-invatamant-prescolar

| Andr33ya a răspuns (pentru alessia5158):

Hei! Eu ma refeream, la ce materii susțin cei din anul 1 examen? (După admitere)

| alessia5158 a răspuns (pentru Andr33ya):

Intrebarerea ta este: "Bună! La ce se dă examen la Facultatea de psihologie si științe ale educației? ( Pedagogia învățământului primar si preșcolar?"
Dintr-o asemenea formulare nu se poate deduce ca te-ar interesa, de fapt, disciplinele de examen corespunzatoare anului I de studii de licenta.
Invata sa fii explicita daca-ti doresti o cariera didactica!