| RenataAlesya a întrebat:

Va rooooh mult ajutati-ma! Imi doresc foarte mult sa devin designer vestimentar, nu imi doresc nimic asa de mult. Eu sunto fire foarte foarte schimbat-oare, imi schimb repede parerile ba chiar ma las influentata si de parinti. De mica doream sa devin designer iar parinti mi-au zis ca ar fi mai bine sa aleg altceva, insa in cazul asta nu i-am ascultat fiindca pur si simplu ador meseria asta, este totul pentru mine.Acum ei accepta asta. Am incfepu sama gandesc la facultate, la cursuri, dar chiar nu stiu ce sa fac ca sa devin undesign vestimentar. Am vazut la TV ca o fataa devenit la doar 13 ani si afacut multe colectii, demonstratii. Va rog din suflet sa ma ajutati in domeniul asta. E ceea ce imi doresc cel mai mult. Desenez destul de bine si ma pricep si la croit insa nu am o masina de croitorie inca. Am 13 ani

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Iti dau un sfat ...lasa visele

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Si mie imi place(confectionez cercei si haine de mica)iti sugerez sa mergi la liceu de arte, pe sectie de design vestimentar.Pana atunci fa cum fac si eu:creeazi tinute unice,demne de invidiat,asa vei invata, daca vrei sa mai vb, imi zici pe privat

| SmushyPapanasulcuDulceata a răspuns:

Hey.
Nu stiu exact ce ai putea face, dar incepe prin a merge la cercul de design vestimentar de la palatul copiilor. Sau cauta anunturi pe net... big grin
Hope I helped!