| Andrutza137 a întrebat:

Visul meu este sa devin dansatoare profesionista.Ador sa dansez,SI poate credeti poate nu dar dansez aproape la fel de bine ca si cece si rocky dar acum in mintea voastra o sa spuneti da sigur habarnaresa danseze toate fetele spun ca stiu sa danseze ca ele, dar vorbesc serios am invatat multe dansuri de la ele si nu stiu cum sami urmez visul...

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Incearca sa te inscrii la o scoala de dans. Acolo daca esti buna o sa fi aleasa sa participi la anumite concursuri.Sau ai putea sa iti faci o trupa de dans cu cativa prieteni sa exersati niste coregrafiii si sa va inscrieti la concursuri sau competitii. Oricum mie mi se pare ca dansul nu este suficient promovat in tara noastra. Daca iti doresti cu adevart o sa lupti si o sa reusesti.

Dansul e un talent, care prin exercitiu poate sa faca minuni.Asa cum unii sau nascut cu voce sau cu alte abilitati si au prosperat prin munca, asa si tu te-ai nascut cu o flexibilitate mai mare decat alti si ai posibilitatea sa dansezi mai bine ca altii.

P.S.: Lasa-i pe cei care o sa zica ca nu sti sa dansezi tu stii ca poti si mai presus iti place ce faci.Nu stiu cati utilizatori tpu.ro te cunosc in realitate ca sa infirme faptul ca esti o dansatoare buna.

Bafta.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Atunci cand ai un vis, una dintre conditiile implinirii lui este aceea de a nu te lasa influentata de aprecierea profanilor.Sunt unii care,, ridica,, manelele pe cea mai inalta treapta a muzicii.Nu ai nevoie de parerea unor asemenea oameni. Urmeaza niste cursuri de dans pentru perfectionare, sau, chiar fara astea, inscrie-te la concursuri.Intotdeauna la asemenea concursuri sunt,, pe faza,, selectioneri care cauta sa recruteze dintre candidati pe cei care-i considera potriviti pentru anumite activitati.Si nu sunt selectati doar castigatorii premiilor, ci si dintre simplii participanti.Curaj si multa, multa bafta!

| micutaEU a răspuns:

-Pai du-te la o scoala de dans obisnuita, vezi parerea profesorilor legata de dansul tau. Dupa cate va luni 1-2 poti merge la o scoala de profesionisti.în timp vei ajunge o mare dansatoare vei vedea

| Criss999 a răspuns:

Du-te la cursuri de dans! De acolo o sa mai urci scara cu scara pana ce poate in viitor o sa ajungi sus! Bafta! Funda?

| rosmary a răspuns:

Cauta pe net scoli de dans, cursuri, profesionisti.Incearca s ate inscrii.Ei e vor ajuta se vezi daca ai talent.

Uite doar un site : http://www.scolidans.ro/

Daca asta iti place, urmeaza-ti visul!