| Marrythenight a întrebat:

eu vreau sa dau la un liceu de coregrafie din Iasi, dar e cam departe de orasul meu. Cu masina faci in jur de 3-4 ore.Nu asta ar fi problema, ci mama. A zis ca mor de foame cu un asa liceu, ca nu am unde sa ma angajez ca si coregraf sa dansatoare si ca nu am sa devin niciodata asa ceva. Imi place enorm sa dansez, asta e visul meu dar mi l-a distrus., ma descurajat, si acum nu stiu ce sa mai fac. Plang intr-una aveam atatea planuri cum sa o conving sa ma lase la liceul din Iasi? cica daca chiar vreau, sa las asta ca un hobby. si sa fac o alta facultate in paralel. E chiar asa nasoala meseria asta?

P.S - sunt dansuri moderne, nu prostii, gen dansuri la bara sau alte minuni, ca sa nu fie de acord...

Răspuns Câştigător
| Alle57 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa ii explici mamei tale ca dansul este important pentru tine si sa ii explici ce planuri ai pentru viitor. Chiar daca ACUM nu se prea cauta coregrafi peste ani nu se stie. Si chiar si asa peste ani iti vei putea deschide propria ta "afacere" si asa ai sansa sa devii instructoare de dans. Cel mai bine e sa te gandesti daca o sa faci fata si dupa ce o sa te poti face. Pentru ca ai putea intra in diferite trupe de la emisiuni gen. Sunt multe. Succes. :*

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Susţin părerea mamei tale.
Nu este o profesie de viitor.
Mai bine te-ai gândi la ceva din care să-ţi clădeşti într-adevăr un viitor.
Succes!

| BubblesDoubleS a răspuns:

Te referi cumva la Ocatv bacila? Eu sunt aici dar la arte. Daca spui ca vrei sa facei naveta crede-ma ar fi obositor. plus ca la acest liceu se invata dupa amiaza si uneori se termina orele chiar si la 8.Nu e un liceu doar de arta e dublu! Se fac si ore de cultura generala existsa si profesori rau dar si buni. Da-ti seama ce nasol e iarna sa termini la 8-7! Mai ales pentru naveta. Una ar fi sa iti cauti gazda aici sau sa stai in chirie sau la camin. CVu toate ca la camin nu arata prea bine. Daca mai ai intrebari astept

| AndraR a răspuns:

SALUT! Da, stiu situatia...eu vreau sa fiu scriitoare, dar nimeni nu e de acord.Ca sa o indupleci pe mama ta, ai putea sa-i dai niste exemple pozitive(coregrafi care sunt celebrii si au bani)ca Mihai Petre, de exemplu.Nu renunta la dans daca iti place cu adevarat.Dar ai putea face si un liceu normal, pe orice profil vrei, iar apoi poti face un fel de facultate de dans, dar si o facultate de altceva.Se poate sa nu ai prea mare succes in dans, asa ca fii pregatita.Eu una asa voi face:liceu cu profil bio-chimie, facultate de psihiatrie si una de neurochirurgie.Scriisul il las ca hobby.Dar tu, daca esti cu adevarat talentata si poti indura toata munca, poti face din dans o meserie de succes, banoasa si s-ar putea sa devii si celebra... Oricum, nu renunta la visul tau si arata-i mamei tale cat esti de hotarata si te va lasa la urma urmei happy

| Miron_Andrey_1999 a răspuns:

N u stiu...