| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre cariera de militar( soldat) sau o meserie in strainatate?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Depinde de tine la final. Daca esti o persoana avida dupa ordine si soldatie, care nu pune prea mult accent pe curatenie, locurile in care vei dormi, esti mai violent de felul tau, atunci continua cu soldatia... ca sa poti fii linistit.

In general depinde ce o sa faci in armata, cum o sa intrii: cu studii militare, fara studii militare, etc.

Daca insa vrei liniste, sa mearga cat de cat lejer totul, sansa ta in acest moment este strainatatea. Dar strainatatea indepartata (nu Germania, franta, etc, ci usa, canada, etc).

Sunt doua stiluri de viata complet diferite. Nu am cum sa iti explic diferenta dintre Romania si strainatate. Pt ca perceptia acestei diferente difera de la om la om, in functie de asteptari. Trebuie sa vezi ce inseamna.

Poate cea mai buna abordare in cazul tau ar fi sa iti petreci o luna in alta tara din europa de vest, ca sa intelegi ideea. Si apoi te decizi ce sa faci.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu as alege orice care inseamna departe de Romania

| neutrino a răspuns:

Militar in strainatate.

| AdinaSophie1998 a răspuns:

O meserie in strainatate pentru ca s.ar plati si mai bine si pentru ca aici in Romania e coruptie...

| DoruIonelaBianca a răspuns:

Depinde ce meserie poti obtine in strainatate.

| Constantin9704 a răspuns (pentru DoruIonelaBianca):

Asistent MEDICAL generalist.