| Kisses a întrebat:

Vreau anul viitor sa ma inscriu la Scoala de agenti de politie "Vasile Lascar", dar am ochelari cu -2, 25 la ochiul stang si -2, 50 la ochiul drept. Am si strabism divergent pe foaie, dar nu am problema vizibila, am ochii normali, nu incrucisati. Oare pot trece la oftalmologie?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Bună, din câte ştiu eu pentru admitere poți avea maxim +/-3.
Dar cel mai bine, sună la IPJ-ul de unde eşti (găsesti numarul pe site) si cere să îți facă legătura la centrul medical iar cei de acolo iti vor raspunde la întrebare cu exactitatea happy