| Marin_Raluca_Nicoleta_1998 a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de medicina (sp :asistenta medicala generala) dar pentru mine este cam greu eu fiind la profil filo. Ce credeti, am sanse sa intru? Este greu? Cum se face admiterea si la ce se dau examenele de admitere mai exact? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andreea_8819 a răspuns:

Desigur ca ai toate sansele, daca te pregatesti intens.deci depinde la ce facultate vrei sa dai (din Bucuresti, Craiova, Timisoara etc).La Bucuresti este destul de greu ca din cate stiu grilele sunt la prima vedere.Dar in alte orase ai niste grile pe care trebuie sa le nveti (biologie obligatoriu si la alegere fizica sau chimie).In orice caz mult succes!