| Dilematicul a întrebat:

trebuie sa aleg ce facultate vreau sa urmez, insa nu ma pot decide intre UTCN-Mecanica-Autovehicule Rutiere sau Automatica si Calculatoare...Mi-ar place mai mult la AR insa am retineri din cauza locului de munca pe care l-as putea avea dupa ce termin (sau inca de prin anul 2 de facultate).In automatica stiu ca se gasesc multe locuri de munca si bine platite, dar in domeniul mecanicii habar nu am!
Ceva pareri?

1 răspuns:
| deadlykiss a răspuns:

Un inginer in mecanica auto nu cred ca are probleme sa isi gaseasca loc de munca. In ceea ce priveste automatica ai dreptate, dar trebuie sa iti si placa si sa te si pricepi ca sa iti gasesti un loc de munca potrivit. Nu te gandi doar la bani, gandeste-te ca s-ar putea sa trebuiasca sa faci acest lucru tot restul vietii si vezi la ce concluzie ajungi. Bafta!