| Ionică a întrebat:

Eu urmez specializarea "Autovehicule rutiere", la Facultatea de Inginerie Mecanica, Industriala si Maritima, din cadrul Universitatii Ovidius Constanta. Vreau sa fac si masterul. E o slujba bine platita? Cam cat e salariu? Pot sa gasesc in Constanta un loc de munca bine platit? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Lucrez in domeniu auto, la ora actuala cred ca este cea mai buna meserie, daca te pricepi, daca te implici in tehnica auto. Locuri de munca in domeniu auto sunt foarte multe, masini sunt de nu ai loc sa mergi pe trotuar, multe sunt aduse de afara, cu o stare tehnica ce necesita reparatii, verificari de rutina, intretinere. Nu se poate discuta salariu, pentru ca daca te angajezi la un atelier de reparatii auto, patronul te va plati in functie de valoarea ta profesionala. Daca esti incepator, in momentul angajarii, problema cred ca nu este cat salariu primesc. Salariu se negociaza cand simti ca esti bun si poti sa pui conditii patronului pentru a face servicii la atelierul lui. Problema se pune ce stii sa faci, oriunde la angajare dai un test teoretic si practic intr-o perioada de timp.In urma acelui test se negociaza ocuparea locului de munca cu tot ce implica acest fapt.

1 răspuns:
| lost.in.rain a răspuns:

Era o slujba bine platita, destul de cautata. Ai sanse sa gasesti un loc de munca in acest domeniu, dar trebuie sa insisti... nu o sa primesti ceea ce doresti din prima incercare.
Succes!