| sky1024 a întrebat:

Buna...trebuie sa iau o decizie si nu stiu exact ce este mai bine de facut. Ii rog pe cei care au informatii sa ma ajute cu cateva sfaturi.

Sunt absolvent de clasa a 12-a si am de ales intre profilul Mate-Info din cadrul UBB Cluj si Info UAIC Iasi. Eu vreau sa urmez un profil axat pe informatica si programare, si mai putin matematica.

Daca voi continua la mate-info Cluj, as putea sa ma mut in anul 2 la info? Daca da, cat de complicat este in legatura cu diferentele?

Pentru studentii de la UAIC Iasi, cum vi se pare profilul, facultatea, profesorii si oportunitatile? Am foarte putine informatii despre facultatea de acolo. Dupa terminarea studiilor, aveti de gand sa ramaneti in Iasi?

Răspuns Câştigător
| trophin a răspuns:

Bai pana și la profilul uman trebuie sa știi matematica. Mergi la Iași și atât, nu o lungi, ești în creștere și se poate schimba totul într-o secunda