| PrintesaRockChichi a întrebat:

Buna tutor! Doresc sa dau la facultatea de medicină Carol Davila din București, la medicină dentară si vreau sa dau examenul din biologie si fizică si nu stiu exact care este programa pentru fizica. Stiu ca acum câțiva ani pentru medicina dentara se dadea doar termodinamica si electricitatea, tot caut niște subiecte mai noi sau macar un site de unde sa pot comanda culegerea de teste ca sa vad daca nu cumva s-a introdus si optica pentru stomatologie dar nu găsesc nicăieri. Am intrat pe site-ul facultății dar nu prea înțeleg daca se da si optica sau nu. Poate cineva sa ma ajute? Va rog mult.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Ce n-ai inteles?!--- scrie negru pe alb pe site-ul UMF-ului din Bucuresti tematica pentru biologie, chimie si fizica cu indicarea manualelor! Deschide ferestrele din link-ul : https://umfcd.ro/educatie/admitere-licenta/tematica-medicina-dentara/