| thegame9 a întrebat:

-La Universitatea Carol Davila din Bucuresti, la medicina dentara se da admitere la Biologie si Fizica /Chimie sau la toate 3?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

" La Facultăţile de Medicină şi Medicină Dentară examenul include două discipline (Biologie obligatoriu şi, la alegere, Fizică sau Chimie), totalizând un numar de 100 întrebări, din care 60 pentru proba obligatorie şi 40 pentru cea la alegere."--- vezi sursa : http://umf.ro/index.php/ro/admitere.html

0 răspunsuri:
Întrebări recente