| Yoyo222 a întrebat:

Buna tuturor, am fost chemata la casting(inscriindu-ma eu pe site-ul lor) pentru o emisiune de la Kanal D, insa fiind deja tepuita de asa numita firma de casting "MDI Models Agency Srl" acum parca tot am o teama de acest casting si as vrea sa va intreb daca stie cineva ce fel de contract se semneaza in cazul in care apari la acea emsiune? Cum se procedeaza cu acest casting?
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai mai, ca deocamdata esti invitata sa dai niste probe de casting, nescriind nicaieri ca o sa fii acceptata sau intrata direct intr-un contract. La pre-selectie mai sunt chemate inca cateva sute de fete si baieti, sa dea pobe.
Pana atunci mai este cale lunga, acum este doar o pre-selectie. Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa imi spui si mie, dar sincer-sincer, de ce agentia MDI Models te-a tepuit?

| haileewatson a răspuns:

De la astia ti-ai luat teapa? Ce anume s-a intamplat? :))

https://www.replicaonline.ro/......ng-397613/

https://www.avocatnet.ro/......eling.html

Daca te cheama direct cei de la Kanal D atunci totul ar trebui sa fie ok.

| Violleta2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Nu o cheama nimeni acolo cu contractul in mana, odata ce s-a inscris singura pe site-ul celor de la kanal D, acum fiind doar in procesul de pre-selectie, unde se dau probele obligatorii si eliminatorii de selectie.
Sa-i uram: succes!

| Yoyo222 explică (pentru haileewatson):

Agentia Mdi models e o agentie fantoma care iti promite ca vei deveni model in schimbul a 2000 de lei pentru asa zisul contract.

| haileewatson a răspuns (pentru Yoyo222):

Tine minte faptul ca absolut nicio agentie reala de modele din lumea asta NU ITI CERE BANI pentru portofoliu!