| Ioana1703 a întrebat:

Buna!
Sunt cautare de job. Imi sugerati sa-mi depun cv-ul la mai multe firme? Imi este teama ca voi da dovada de nesiguranță cu privire la ce imi doresc. Sacă voi fi chemată la mai multe interviuri...
Si in cazul in care voi fi nevoită să astept raspunsul dupa interviu de la o firma si intre timp ma suna alta firma... ce aleg?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand dai interviu la o firma te va angaja de aia te cheama nu o sa te tina pe tuşã iar cine zice te vom suna inseamna ca nu le convine de tine. Baga cv in multe locuri

regis
| regis a răspuns:

Este firesc sa aplici la mai multe joburi, la fel cum este firesc ca viitorul angajator sa aibă mai multe interviuri pentru același post.
Daca te suna altii, le poți spune fara probleme ca mai aștepți o oferta si revii în două zile cu un răspuns.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai ca nu pricep. Cui dai dovada de nesiguranta?
Ai impresia ca toate firmele la care aplici tu stiu ca ai aplicat si la altii sau cum?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depune peste tot pe unde poti, du-te unde ti se ofera un balans bun intre plata, timp liber, si respect de sine. De exemplu, Siveco platesc salarii foarte bune, dar si daca ar fi ultima firma de IT de pe planeta, nu m-as duce la securistii aia jegosi din cauza carora efectiv mor oameni.

| cosmin1324 a răspuns:

N-au de unde sa stie ca ti-ai pus CV-ul in mai multe locuri