| Consuelix a întrebat:

Buna, tuturor!
Am o intrebare: pe foaia matricola, la rubrica "anul si forma de invatamant", apar diferite mentiuni:
- la clasele a IX-a si a X-a, apare SAM, care e Scoala de Arte si Meserii
- la clasa a XI-a, apare an de compl., care e an de completare
- la clasele a XII-a si a XIII-a, apare R.p. - si nu am habar de inseamna asta.

Stie cineva?
As fi extrem de recunoscatoare!

Milioane de multumiri in avans!

1 răspuns:
| katin a răspuns:

Exista acest site: Forme de învățământ - abrevierile.ro dar pe care eu nu pot intra. Poate gasesti ceva.