| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Ce meserii as putea avea daca absolv facultatea de limbi straine? Se poate castiga bine?

Răspuns Câştigător
| Andytza03 a răspuns:

Poți deveni profesor, fie la nivel de liceu, fie la nivel universitar (dar ai nevoie sa urmezi și un modul psiho-pedagogic pentru a putea sa predai), poți sa devii translator, poți sa lucrezi în departamente de comunicare la diferite firme, poți sa lucrezi in agentii de consultanta pentru relații publice și publicitate, poți sa lucrezi la edituri sau în presa, poți sa colaborezi cu instituții culturale.ai destul de multe perspective în cariera.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Poti deveni profesor sau translator. Ca si translator, esti platit bine.

| user5493 a răspuns:

Profesor la o scoala generala, liceu sau universitate..sau un traducator.