| maryanas_3963 a întrebat:

Dupa facultatea de limbi straine unde as putea sa ma angajez?

8 răspunsuri:
| Amelie_2576 a răspuns:

In invatamant de stat sau privat, la firme de traduceri sau traducator independent (liber profesionist), in multinationale la call-center, la edituri ca redactor, in alte firme ca si copywriter, technical writer, traducator de documentatie specifica firmei respective.
In caz ca nu ai facut inca facultatea, iti recomand sa alegi o limba de circulatie internationala (engleza)+ o limba mai "rara" (suedeza, olandeza, daneza, japoneza, finlandeza, etc.); iti va deschide mult mai multe drumuri decat combinatiile clasice (franceza, italiana, spaniola - care sunt vorbite de foarte multi absolventi).

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca stapanesti bine cateva limbi straine poti sa te angajezi in invatamant sau la o societate comerciala translator.

| membrugirl2010 a răspuns:

Poti sa fi traducator, poti sa mergi in alta tara, dar mai bine ai face si masterul!
noroc happy

| Angelsergiuboy a răspuns:

In Strainatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge in
invatamant
intr-o companie internationala, ceea ce este SUPER!
Manager assistant, PR...

| cavalerul11 a răspuns:

Daca ai infatat limba spaniola ce-as sugera sa te duci in spania sate angajezi

| yanis a răspuns:

George stieeeeeeeerolling on the floorlaughing

| ChristianTour a răspuns:

Depinde de tine. Poti opta pentru un post de traducator, profesor, relatii clienti externi. Exista o multime de posibilitati.