| Roxyr a întrebat:

Cum pot sa fac facultatea de medicina sau de teatru in America (si de ce am nevoie pentru a fi admisa )?
P. S parintii mei nu sunt milionari si nu ma pot intretine la o facultate privata sau cu taxa.
Dau funda pentru cel mai complex raspuns.

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa ai note mari, activitati extrascolare, recomandarea unor profesori, etc.Citisem pe net ca se poate si daca gasesti un sponsor, o organizatie care sponsorizeaza.In America este destul de greu sa obti o bursa, dar unii au reusit.Trebuie sa stii foarte bine engleza.In America conteaza notele, dar si activitatile extrascolare.Trebuie sa te hotarasti care facultate sa o urmezi de medicina sau actorie.Ar trebui sa gasesti un profesor sau cineva care sa-ti spuna cum se obtine o bursa. Eventual sa gasesti pe cineva care a obtinut obursa.Iti urez mult succes! Poti incerca sa obti o bursa si in tara sau in Europa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceau ionut calarasi vreau sa fac teatru in america eu si nu are cine sa ma sporize pe mine

| ciprian112 a răspuns:

Pff.sa fii un geniu cred, e destul de greu sa obtii o bursa la o facultate i strainatatae inca din primul an! si tinand cont de faptul ca parintii nu-ti pot asigura plata studiilor este si mai greu, sunt cheltuieli mari in afara(viza, drum, etc)