| Marta123gh5 a întrebat:

Buna tuturor!
Daca stiu limba Engleza la un nivel mediu, credeti ca o sa fac fata la Facultatea de litere, specializarea Engleza ( limba principala)- *spaniola, sa zicem (ca limba secundara)*?
Imi place mult Engleza, desi nu o stiu chiar foarte bine.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai inclinatie spre a invata limbi si literaturi, respectiv poti obtine un atestat B2, atunci ai mari sanse.

| haileewatson a răspuns:

De unde sa stim noi daca o sa te descurci tu?
Ce inseamna mediu pentru tine? B1? B2?

| Marta123gh5 explică (pentru haileewatson):

Am cerut si eu o parere. happy
B1, sa zicem.

| soraspliff a răspuns:

Daca intelegi limba engleza sa zicem in proportie de 80% cand o auzi, atunci da, va fi ok. Cel mai important este sa intelegi ce iti spun profesorii la cursuri. Ulterior te vei obisnui si sa citesti carti in lb engleza findca vor fi foarte multe, si te vor ajuta sa iti dezvolti si tu vocabularul la randul tau.