| Elisaa7 a întrebat:

Buna,vreau cat mai multe expicatii despre ce se face la facultatea Administrarea afacerilor, cat mai detaliat va rog am nevoie sa stiu pe ce se pune baza? fun

1 răspuns:
| 1cristian1990 a răspuns:

Ma bucur ca ti-ai ales Administrarea Afacerilor! Si eu am facut facultatea aceasta! E ok din multe puncte de vedere! In primul an pune bazele pe mai multe materii din diferite ramuri dar pe uma te vei axa doar pe afaceri gen managemnt, marketing, microeconomie, macroeconomie etc... dar, daca nu ai niste bani pusi deoparte pentru o afacere, parintii sa detina o afacere pe care sa o duci ma departe si dornic de munca, eu zic sa nu te apuci si sa mergi pe meserii gen TCM(technologia constructoare de masini), Informatica, inginerie... Sa sti ca nu o sa te puna nimeni director sau administrator, direct cum scapi de facultate o sa iti trebuiasca experienta. Nu vreau sa te influentez in vreun fel, toti facem ce ne place!