| cainecu4picioare a întrebat:

Buna!
Vreau sa dau la Academia fortelor aeriene si nu stiu unele lucruri:
-cat timp dureaza pana termini cursurile si astea
-cu ce salariu incepi dupa ce termini
-la cati ani intri la pensit si cat de mare este aceasta
-ce otiuni de posturi de munca ai dupa ce termini
astea ar fi principalele intrebari dar daca mai stiti si altele in afara de cele enumerate de mine va rog nu eztati sa le spuneti. DAU FUNDA celui mai comlex raspuns happy

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si 3 ani; 2000 ron; 55 ani; aviatie civila

| Lara123 a răspuns:

Buna!
Pentru inceput iti spun doar ca ai facut o alegere buna. happy
Cursurile dureaza in jur de 3-5 ani.
Dupa ce o sa termini cursurile, vei fi angajat ca subofiter, asta inseamna ca o sa castigi peste 2000 de lei. Cu timpul o sa fi ridicat in grad, si o sa castigi mai mult. La pensie nu stiu la cati ani se iese, am senzatia ca mai devreme decat ar trebui si o sa ai o pensie buna.

| cainecu4picioare explică (pentru Lara123):

Dupa terminarea Academiei cand poti deveni pilot? caci acolo am auzit ca castiga peste 5000 euro

| Lara123 a răspuns (pentru cainecu4picioare):

Asta nu stiu. Informatiile care ti le-am dat mai sus, au legatura, in mare parte, cu academia fortelor terestre.

| Dana211 a răspuns (pentru Lara123):

Cursurile dureaza 3 ani, nu 5 si nu iesi subofiter dintr-o academie, exista scoli speciale pentru asa ceva!

| Lara123 a răspuns (pentru Dana211):

Ai urmat o astfel de academie? Sau lucrezi in domeniu?

| Dana211 a răspuns (pentru Lara123):

Sunt in domeniu.