| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Vreau să dau la UMF la asistență medicală și vreau să vă rog să imi spuneti din ce sa invat pentru admitere, sunt profil tehnic si nu prea cre că ajunge biologia de la tehnic.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Găsești pe site-ul fiecărei facultăți materia pe care trebuie să o studiezi; diferă de la universitate la universitate. La Brașov e o carte, la Tg. Mureș ai niște capitole dintr-o altă carte, la București ai altceva și tot așa. De asemenea, poți avea întrebări la prima vedere și/sau întrebări din culegerile cu grile de admitere. E destul de diferit în funcție de centrul universitar, de aceea trebuie să studiezi cu atenție metodologia de la fiecare, ca să vezi unde ți-e ție cel mai bine să studiezi.