| RoGamerUp112 a întrebat:

Sa zicem, ca am intrat la un profil tehnic si vreau sa ma transfer la un profil teorectic real, nu am avut o medie de admitere prea mare cum as putea sa ma transfer dupa primul semestru / an? daca invat bine?

Răspuns Câştigător
| Donutssss a răspuns:

Din cate stiu, trebuie ca media ta pe semestru/an la scoala respectova sa fie cel putin cat ultima medie sau media generala a clasei unde vrei sa te muti. S-ar putea sa fie nevoie sa dai niste teste de diferenta, la materiile specifice profilului real: daca e mate-info probabil la mate, info, fizica...aici depinde mult si de liceu. Cel mai bine e sa mergi la secretariatul scolii si te interesezi care sunt conditiile happy

2 răspunsuri:
| Andreea0512 a răspuns:

Atâta timp cât ai media generală egală sau mai mare decât media de admitere a liceului, indiferent de profil, poți să te muți într-un alt liceu. happy

| Abazagorath a răspuns:

Când obții media respectivă pentru a fii admis la profilul ales, te duci pur și simplu și completezi o cerere la secretariat prin care spui că vrei să te muți la profilul menționat. Ideea e să ai doar media necesară pentru transfer!