| KarinaBojoi a întrebat:

Buna,
Vreau sa fac liceul de arte pe profil de arte plastice si decorative.
M-am gandit ca dupa sa merg si la o facultate de arte, ce profil la facultatea de arte, credeti ca e mai bun si ce meserii pot avea in urma acestuia, câștigând destul de ok? Fără cel de arhitectură pentru ca nu ma intereseaza acest domeniu

1 răspuns:
| SingleForOne a răspuns:

Sculptor pentru vase și ustensile de bucătărie
Sculptor de statui și alte decorațiuni (vase mari din ceramică sau piatră sau alte materiale pentru plante), și/sau imagini decorative pe clădiri.
Desene plastice sau alte materiale
Altele ar fi în domeniul construcțiilor sau arhitecturii.