| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa merg la o facultate de arhitectura pe ce profil ar trebui sa merg? La liceul de arte nu am sanse sa intru pentru ca nu am talent la desen

3 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Liceu tehnic. *edit: are clase pentru "desen".

| Nirvanaaa a răspuns:

De preferabil pe unul real ca sa mai faci și matematica. Dacă nu îți place informatica ia științele naturii.
Ca oricum vei ajunge sa faci pregătire in particular când se apropie admiterea, ca liceul nu prea ajuta la probele respective.

| Aditu94 a răspuns:

Stai relax, ca la o facultate de arhitectura, nu faci desene ca la gradinita si in gimnaziu, vei realiza doar desene de arhitectura, in reion 2d, proiectare pe calculator, chestii tehnice.