| rosto a întrebat:

vreau sa invat germana si ma gandeam sa ma inscriu la niste cursuri. As vrea sa stiu daca a facut cineva dintre voi asa ceva, unde a fost si ce pareri are. Nu ma intereseaza nume de "scoli" unde se fac cursuri, asta am gasit pe google, ma intereseaza pareri ale unor persoane care chiar au urmat acele cursuri.
PS: Sunt in Bucuresti

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Poti invata si singura daca ai ambitie, dar la fel de bine ai putea sa iti gasesti si un profesor...(cred ca ar fi mai bine).
www.livemocha.com--pe site-ul asta sunt oameni din toata lumea si daca gresesti te corecteaza fara sa te certe.succes! :*

3 răspunsuri:
| LaraHeart a răspuns:

De facut cursuri n-am facut insa o buna amica de-a mea mi-a spus ca ii cam da batai de cap germana, o face la facultate, depinde de capacitatea fiecaruia, cat de repede "prinde" o limba.Eu spre exemplu, m-am apucat singura de invatat olandeza, n-am invatat ff mult, sincer vb pentru ca pe net n-am gasit f multe, dar din ceea ce am gasit, am invatat...cateodata se poate invatat si fara profesor insa mereu e bine sa fie cineva langa tine, sa iti arate si sa il intrebi daca ai nelamuriri.La facultate am avut sansa sa aleg germana dar pana la urma tot franceza am ales-o, desi nu prea imi place, ador cum suna germana.Bafta!
Si ca un bonus, sper ca nu te superi, stiu ca fac offline la topicul tau, eu am mai prins germana tot ascultand piese...iti lasa piesa mea de suflet... http://www.youtube.com/watch?v=YiRxEs2xG58

| mikystrica a răspuns:

Buna. Daca esti interesata sa inveti si in particular, iti recomand http://germanfast.blogspot.com Sunt lectii usoare si practice.

| valy69 a răspuns:

Eu am cont pe www.livemocha.com insa nu te ajuta prea mult
doar cateva notiuni de baza.
eu iti recomand eurocor studiez cu ei de 5 luni doar ca nu e gratis :P dai un serrch pe google si vezi daca iti convine.