| Cristinuș24 a întrebat:

Vreau sa ma duc la facultatea de arhitectura de interior. Are 3sectii: Arhitectura de interior, Design de produs si mobilier si amenjari interioare. Explicati-mi ce face fiecare in parte si care este mai ok. Eu ma gandeam la designer de produs(interior).

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu sunt de meserie, dar am lucrat la construcții. În primul rând e vorba de artă, matematică, geometrie și pictură!
Fiecare reprezintă construcția, renovarea unei locuințe pe baze științifice! Toate trei domeniile sunt grele! De asemenea, învățați despre materiale de construcții, compoziție, densitate. Cum să combini culorile, mobilierul, decorațiuni interioare în funcție de suprafață, utilitate și pentru ce este folosită acea locație, acel spațiu!