| Nicoletei15 a întrebat:

Bună! Vreau sa ma fac doctor veterinar și trebuie sa fac facultatea, eu m-am gândit la facultatea din București ca e cea mai aproape de mine, momentan sunt la liceu, m-ar interesa și pe mine cu ce medie se intra și dacă nu am media de întrare se poate întra cu taxe? Și cam cât ar costa aceste taxe?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se intra pe baza notei de la examenul de admitere. Nu este o facultate oarecare, indiferent de orasul in care exista aceste facultati.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Doctor veterinar nu doctor veterinară. Of!

| Violleta2022 a răspuns:

La Medicina nu se intra fara examen de admitere!
Pui mana serios si inveti biologie, chimie si fizica si te pregatesti intens pentru admitere, fiindca acolo nu-s e intra cu dosar, cu prin examen de concurenta.