| waXonwaXoff a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop de vreo 9 milioane, din acela micut(Acer) si vreau sa ma angajez vara asta.Implinesc 14 ani pe 18 iunie, stiu ca trebuie sa ai min.16 dar sunt care se angajeaza mai devreme, unde ma pot angaja pentru. ca eu stau pe litoral(in Mangalia, Jud.Constanta). Ceva gen sa tai bilete la piscina, etc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal te poti angaja doar dupa 15 ani si atunci numai cu acordul parintilor. Nerespectarea conditiei de varsta constituie infractiune pentru angajator. Numai bine!

| continutfragil a răspuns:

Mmm.nu prea cred ca te angajeaza cineva la varsta asta.Cum ai spus si tu trebuie sa ai min. 16 ani. Eu una nu stiu pe nimeni care sa se angajeze mai devreme. Daca stii tu poti sa-i intrebi pe ei.
Eu spun ca ceea ce ai putea sa faci ar fi sa te faci reprezentant Avon sau ceva de genu`.
Uite un site unde poti sa te inscrii ca reprezentant Avon:
http://www.reprezentantavon.ro/cum_devin_reprezentant_avon

| selenasel a răspuns:

In mod legal te poti angaja doar dupa 15 ani si atunci numai cu acordul parintilor. Nerespectarea conditiei de varsta constituie infractiune pentru angajator. Numai bine! Mmm.nu prea cred ca te angajeaza cineva la varsta asta.Cum ai spus si tu trebuie sa ai min. 16 ani. Eu una nu stiu pe nimeni care sa se angajeze mai devreme. Daca stii tu poti sa-i intrebi pe ei.
Eu spun ca ceea ce ai putea sa faci ar fi sa te faci reprezentant Avon sau ceva de genu`.
Uite un site unde poti sa te inscrii ca reprezentant Avon: