| Purcărean a întrebat:

Bună!

Vreau să subliniez faptul că mă aflu pe profilul filologie dar îmi doresc să ajung asistent medical. Nu am mers pe profilul de bio-chimie deoarece matematica ar fi fost o problemă, însă sunt foarte bun la chimie și biologie. Mă întrebam că dacă voi face meditații pe aceste două materi voi putea să mă axez pe jobul dorit. Vreau să știu dacă este posibilă această metodă sau dacă au mai fost alți oamenii care au trecut prin asta pentru a știi dacă să mă implic sau să-mi schimb vocația spre altceva.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da normal că poți dacă te apuci din timp și-ți dai interesu. Am avut de la filo colegi care s-au dus la medicină, economie și IT

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mulți fac liceul de arte plastice și apoi dau la medicină. Dacă vrei, poți. Adidas Torsion.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nicio relevanță profilul din liceu.
Din câte știu eu, la postlicealele de asistenți nu se dă test de admitere, deci nu ai nevoie de meditații. Nu e o problemă că ești la filo.

| gratargratar a răspuns:

Da, nu e problema. In prezent, nu mai conteaza ce liceu urmezi.

| Purcărean explică:

Zic că fac meditați la aceste două materi pentru că nu vreau să fac școala de postliceal ci facultate de medicină.