| Maria5346421 a întrebat:

Salut!
Vreau să dau la Facultate de Medicina din Sibiu pe specializarea AMG (asistent medical generalist).
Știe cineva dacă admiterea de anul acesta se va da doar la biologie sau și chimie?

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Hmm ia sa vedem ce scrie pe site..."admitere 2021 AMG biologie"...hopa,mai scrie ceva "ADMITERE 2022 - Având în vedere noile Standardele ARACIS apărute în data de 30.06. 2021, concursul de admitere la specializările Medicină și Medicină Dentară se va susține din Disciplinele Biologie și Chimie începând cu sesiunea iulie 2022."