| onutzza_4294 a întrebat:

vreau si eu niste pareri:. am un tatuaj la mana stanga(la incheietura mainii) e micut, il pot acoperi cu o bratara.problema e ca vreau in viitor sa fiu asistenta medicala, credeti ca mi-ar putea afecta tatuajul aceasta cariera? ast rasp...

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Tatuajele au în general o influență negativă asupra angajatorilor ( fapt care nu prea depinde de domeniul în care vrei să te angajezi ), așa că este recomandat să în acoperi cu ceva în momentul în care te duci la un interviu.

Într-adevar nu poți ascunde tatuajul la infinit, dar dacă întai îi dovedești că ești candidata ideală pentru acel post, iar mai apoi se descoperă un tatuaj de bun gust, angajatorul va trece (mai ușor) cu vederea acest impediment (considerat unul major în timpul unui interviu).

B-Bye! wave

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are nici o legatura tatuajul cu cariera de asistenta medicala. Succes si numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Nu afecteza cu nimic sa profesezi ca asistenta. Daca ai fii in cadru MAI sau MAPN!

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Nu iti va afecta nimica daca il acoperi cu un ceas, o bluza geaca

| Bulinaaaaa a răspuns:

Da sigur il poti acoperi. In legatura cu cariera, nu o poti afecta.

| LAURENTIU_7292 a răspuns:

Cat timp iti faci bine meseria si nu iti bati joc de alti nu vad de ce ar fi rau sa ai un tatuaj.

Funda [-o