| Iordache_Mihai_Alexandru_1993 a întrebat:

Vreau si eu un sfat privind Facultatea de Cibernetica, Statistica si Informatica Economica din cadrul ASE Buc. specializarea Info.-Economica.Ex. ce sanse voi avea dupa terminarea facultatii pe piata muncii sau orice alte informatii...

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

E o facultate buna

| Daniela871 a răspuns:

Este o facultate buna dar grea totodata. Teoretic ar trebuie sa iti gasesti ceva dupa ce termini aceasta facultate. La inceput e posibil sa nu gasesti chiar pe domeniu dar dupa ce o sa ai ceva experienta in domeniul economic 6 luni 1 an ai sanse. Dar repet e grea. Trebuie sa ai niste cunostinte de baza c++ si alte chestiuni referitoare la programare.
E ca si in cazul construirii unei case. Dc nu ii faci fundatia degeaba ii pui geamuri si faci acoperisul ca acea casa va cadea. Intelegi ce vreau sa iti zic. Dc ai fc mate info esti bun la mate stii si ceva c++ atunci ti-o recomand.
Cunosc un fost coleg de liceu care a fc cibernetica la ase si omu era destul de bun la matematica si stia si ceva c++. A terminat facultatea dar mi-a zis ca daca nu erau colegii lui de grp sa il ajute la unele examene i-ar fi fost foarte greu sa termine. Totodata masterul nu l-a mai fc pe cibernetica deoarece mi-a zis ca s-a lecuit si intr-un fel ii parea rau ca a ales facultatea asta deoarece nu i se potrivea.