| Andreea19Alina a întrebat:

Ce ati alege intre facultatea Feea( specializarea Informatica Economica sau Cibernetica) si Facultatea de Drept? Care dintre ele iti ofera sanse mai mari de a gasi un loc de munca imediat dupa terminarea facultatii? Stiti cumva daca in timpul facultatii ai timp sa urmezi si cursurile unei scoli postliceale? Puteti sa imi recomandati alte facultati din Iasi(exclus Facultatea de informatica, deoarece nu am sanse la admitere) care sunt cautate pe piata si exista joburi?!

3 răspunsuri:
| GheorgheGheorghiuDej a răspuns:

Sunt de parere ca Feea-ul este de viitor si gasesti un post de munca usor dupa terminarea facultatii.
Facultatea de drept este mai mult pentru pilosi sau cei care au bani sa dea mita in stanga si in dreapta pentru ca altfel, pe cai corecte este greu sa te afirmi in acest domeniu, in Romania(aceasta este parerea mea)
In ambele cazuri nu cred ca ai timp sa urmezi si cursurile unei scoli postliceale pentru ca sunt destul de solicitante si ai mult de invatat.
Dar hotararea trebuie sa o iei in functie de ce ti-ar placea tie sa faci mai departe.

| Andreea19Alina explică (pentru GheorgheGheorghiuDej):

Multumesc pentru raspuns, insa, aici intervine faptul ca nu pot lua o decizie, oricat de mult as incerca acest lucru, iar inscrierile la facultate incep in 2 zile.

| GheorgheGheorghiuDej a răspuns (pentru Andreea19Alina):

In locul tau as opta pentru Feea.
Funda?big grin