| bia_4582 a întrebat:

Vreau un orar de la cineva care e la filologie clasa a 9-a. Adica... vreau sa stiu cate ore am pe saptamana la fiecare obiect.

Răspuns Câştigător
| Pancake a răspuns:

Buna! big grin
Pai depinde. Logica ai 2 ore pe saptamana, romana ai in jur de 4 ore, engleza la fel, 2-3 ore, latina 2 ore, hmm. thinking cam atat sunt cele importante. In rest, cate o singura ora. Ah, si matematica. 2 ore pe saptamana. Dar nu-ti face griji, din a 11a nu mai faci matematica/fizica/biologie/chimie.
Sper ca te-am ajutat. kiss

2 răspunsuri:
| Andrea28 a răspuns:

Eu acum sunt a 10-a dar mai stiu orarul din a 9-a
-4 ore: engleza, romana
-2 ore: franceza, istorie, geografie, matematica, fizica, logica, TIC
-1 ora: latina, chimie, biologie, muzica, desen, sport, religie

| blumonique a răspuns:

Buna! O sa ai mai multe ore de romana pe saptamana(4), o sa studiezi doua limbi straine, cate doua ore pe saptamana de fiecare, istorie si geografie- 2 ore pe saptamana de fiecare, o sa ai matematica, fizica, chimie- o ora pe saptamana, materii pe care incepand din clasa a 11 nu o sa le mai ai. O sa mai ai educatie fizica, desen, o ora pe saptamana, biologie-o ora si cam atat.