| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, am 19 ani și am terminat 11 clase (școală profesională / Operator extracție, tratare, transport și distribuție gaz) și am început să îmi continui studiile (Seral / Sudor), momentan lucrez în domeniul gazelor naturale. Dar sincer să spun nu îmi prea place acest tip de job... doresc ceva în domeniul tehnologiei, (să lucrez de acasă sau de la birou) dar nu am nici experiență și nici școală, (sunt dispus să învăț) ce îmi puteți sugera să fac pe viitor?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Pai, cel mai indicat ar fi sa pui burta pe carte si sa mergi la Institutul de petrol si gaze. Te faci inginer in domeniul gazelor si lucrezi din birou daca esti foarte bun. Salariile in domeniu sunt fabuloase. Merita sa muncesti putin acum.

1 răspuns:
| CIaudiu a răspuns:

Un seral ca sa poti da bacul si o facultate eventual ca sa te ajute sa-ti gasesti un job mai usor dar si pentru a invata notiuni utile din acel domeniu.