| Lora10 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare mai lunga, am pus un incubator cu oua de gaina, ieri in a 19-a zi de incubatie a spart primul pui, si azi a iesit de tot din ou, intrebarea este: celelalte o sa mai scoata? Se misca ceva in ele dar nu se aude nimic

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Lora trebuia sa ai un ovoscop pentru a vedea daca ouale au samanta inainte sa le bagi la incubatie. Din experienta stiu ca trebuie sa mai scoata dar nu le mai clatina ca sa vezi daca este ceva in ele. Trebuie sa respecti si umiditatea pentru a putea iesi puiul din coaja daca nu moare acolo. Daca ai sa ai puiuti te sfatuiesc sa le dai jumatate de pastila de Galisan cu margarina pe cioculet si sa ii bagi cu piciorusele in spirt. Ai sa vezi si ce simpaticuti sunt cand sar de usturime dar le intareste piciorusele. Multa bafta si gaini frumoase.