| Lora10 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare mai lunga, am pus un incubator cu oua de gaina, ieri in a 19-a zi de incubatie a spart primul pui, si azi a iesit de tot din ou, intrebarea este: celelalte o sa mai scoata? Se misca ceva in ele dar nu se aude nimic.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Puii ies pe rand dar daca in 21 de zile n-au iesit le mai poti lasa doar 2-3 zile. Apoi poti sa le arunci. Pe viitor, daca vrei sa ai randament mare, sa verifici ouale. http://www.articolesicomunicate.ro/......ubator/211
Iei oul si-l pui in lumina intranda printr-o usa intredeschisa. Daca vezi o pata intunecata este bine.

| antoniasica a răspuns:

Sigur vor mai ieși.Si eu am pus oua la incubator si in a 18 a zi am luat mai multe oua si le-am pus la ureche nu se auzea nimic, am crezut că au murit în ou, dar au ieșit aproape toate ouăle deci stai calma.