| Alexxaaa a întrebat:

Ce a iesit primul?
-oul
sau
-gaina? big grin

Răspuns Câştigător
| Georgiana_Alexandra_1988 a răspuns:

Geneticianul John Brookfield a afirmat că „oul a existat înaintea găinii". Teoria sa se bazează pe faptul că materialul genetic al unui organism viu nu evoluează pe parcursul vieții sale. Concluzia reiese din faptul că materialul genetic al oului și al găinii este identic. Profesorul David Papineau de la King's College din Londra crede că primul pui a ieșit dintr-un ou al unei specii diferite, probabil o specie de reptile.

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Primul a IESIT oul din fundul gainii big grin

| DeeaDLove12 a răspuns:

Nu stiu :]]]]
deci...
Gaina face oul
dar din ou iese puiul... iaaa staii ma ca nu e exact daca iese cocos?
aaaaaa
deci GAINAAA funda?

| RosalinaB a răspuns:

Oul

| ilcmty a răspuns:

Hmm...oul sau gaina? As vice gaina si apoi oul.

| Andreea_3389 a răspuns:

Alexandra de manank am mai vb despre asta vb mane pe strada laughing ha cica cine a aparut primul ou sau gaina uhhh doamne