| Spirituallife a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o dilema, nu stiu ce sa aleg intre fizioterapeut/kinetoterapeut si asistent medical.Ma poate ajuta cineva? Care ar fi o alegere mai buna? Si care e diferenta de salariu dintre ele? Va rog mult am nevoie de pareri.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fizioterapeut.

| Violleta2022 a răspuns:

Salariile nu difera cu mult una fata de alta, mai ales daca lucrezi in spitale unde se pot adauga sporuri de noapte sau de weekend.

| DearestVicinity43 a răspuns:

Alege asistent medical după ce termini te duci în Norvegia sa muncești ca asistent medical, printr-o firmă de recrutare. Firmă se numește focus care Romania/focus care academy. Firma vine cu niște reprezentanți în România(de obicei romani dar pot sa vină si norvegieni) pentru a prezenta oferta lor si ce inseamna sa lucrezi in Norvegia. Vei lucra cel mai mult în azile de bătrâni, centre de îngrijire, case de bătrâni etc. Firma te plătește pe tine, Firma primește și ea niște bani pentru ca tu lucrezi intr-un azil de bătrâni. Firma îți va plăti cursul de limba norvegiană pe o perioadă de aproximativ an de zile dintre care 6 luni este studiu intensiv de limba norvegiană la clasă. În cele 6 luni de studiu de limba norvegiană vei beneficia de o bursa de 300 de euro plus cazare asigurata în România. Limba norvegiană este ușoară, mai ușoară decat engleza, franceză, germana. Cand vei avea experiență cu limba norvegiană vei fi capabil sa intelegi si limba daneză si suedeză. Firma se va ocupa pentru ca tu sa primești drept de munca în Norvegia ca asistent medical. Alte detalii nu mai știu ca să îți spun. Intreaba-ma dacă vrei.

| 1986girl a răspuns:

Asistent medical!