| AidDja a întrebat:

Am studii in domeniul protectiei mediului si o certificare de auditor extern ISO 9001, 14001 si 45001. As dori sa imi fac un pfa sau srl pentru consultanta mediu. Pe langa consultanta as dori ca prin slr-ul nou infiintat sa organizez si audituri de certificare la diferite companii.

De ce autorizari as mai avea nevoie?

Multumesc!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nea Adi, ți-am răspuns dar se pare că reacția ta e ZERO!

| AidDja explică (pentru sierra1):

Nea Sierra, RSVTI si ISO sunt doua chestii diferite.

| sierra1 a răspuns (pentru AidDja):

Așa, și?

| AidDja explică (pentru sierra1):

Tie ti se pare ca cele doua intrebari la care tu ai raspuns au legatura una cu cealalta?

La prima intrebare, multumesc pentru raspuns, foarte utila informatia.

La a doua, nu cred ca ai inteles intrebarea...

Multumesc oricum pentru raspuns.

| sierra1 a răspuns (pentru AidDja):

"Tie ti se pare ca cele doua intrebari la care tu ai raspuns au legatura una cu cealalta?" - am spus eu asta sau așa ți se pare ție?

| AidDja explică (pentru sierra1):

"ți-am răspuns dar se pare că reacția ta e ZERO!" - ai raspuns la intrebarea cu RSVTI. Ce rost avea afirmatia ta la intrebarea asta?

| sierra1 a răspuns (pentru AidDja):

Orice-ar fi, e deja un progres: ai reacționat, corect?

| AidDja explică (pentru sierra1):

Inteleg, voiai o fundita. O sa iti dau daca iti doresti asa de mult!

| sierra1 a răspuns (pentru AidDja):

O pașă, cât de darnic ești!

nu e cazul, nu colecționez așa ceva

| AidDja explică (pentru sierra1):

Cum am mai spus, raspunsul de la prima intrebare este de un real folos, nu inteleg ironia de la cea de-a doua...