| Mirelacristina a întrebat:

As dori si eu o parere despre facultatea de agronomie, specializare agricultura.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă vrei sa stai la țara și sa îți faci o afacere e ok.
Dar oricum nu prea e o meserie pentru femei...

| relian a răspuns:

Asa parere despre ce anume? In RO faci o facultate dupa care stai acasa,nu ai unde munci laughing mai ales in agricultura,sa fim seriosi ce agricultura are RO? Si cine ar avea nevoie de ingineri,daca nu sunt ferme mari. Unde sunt aia deja au,sunt ingineri e plina tara.

Daca vrei sa faci o facultate si sa si lucrezi dupa,in primul rand trebuie sa iti placa ceea ce faci,apoi trebui sa stii daca dupa ce o termini vei avea unde sa lucrezi.
O facultate buna ar fi memdicina,dar dupa sa te pricepi f bine,asa ajungi sa fii cunoscut,apoi sa faci si bani, dar dureaza pana sa poti realiza toate astea.
Un alt domeniu ar fi cercetare de laborator, ceva gen microbiologie, sau tehnologii nu stiu cum le mai spune si alte domenii genul asta, genetica etc.
Inginer agronom ce anume sa faci?
Mai sunt si alte domenii, dar acum depinde ce iti place sa faci.Asa sa faci ceva care nu iti place, nici nu o sa ajungi sa fii bun in meseria aia.

| Yurisa a răspuns:

Inginerii agricoli fac bani cu carul laughing

| F3d0x a răspuns:

De obicei la agronomie se duc cei care vor sa zica si ei ca au o facultate...