| Florin458 a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de Agronomie specializarea Agricultura? Credeti ca este de viitor? Din cate am vazut pe piata muncii nu exista posturi vacante de ingineri agronomi sau cele care sunt cer minim 3-4 ani experienta pe un post similar.

3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Ce conteaza ca pe piata muncii nu exista acum locuri? Tu trebuie sa te gandesti legat de piata muncii din viitor. Si daca nu merge in Romania, merge-n alte tari.
Si oricand te poti apuca de afacerea ta in agricultura. Bani iti mai trebuie. Acolo la facultate, poate c-o sa-nveti si cum sa demarezi proiecte in agricultura. Uniunea Europeana are nevoie de asa ceva pentru export si finanteaza la greu proiectele din agricultura. Daca esti serios, poate prinzi si tu fonduri europene.

| Raducons a răspuns:

Este buna si de viitor, daca iti place domeniul inscrie te.Adevarul este ca trebuie ceva experienta, nu poti sa te ocupi de 100 de hectare daca nu stii nimic, in scoala nu se invata ce stropiri trebuie sa faci si cu ce substante si cand sa le dai,

Răspuns utilizator avertizat