| Jigokunokishi a întrebat:

as vrea sa stiu daca facultatea de asitenti medicali e grea. Vreau sa dau admitere in Sibiu la ULBS la asistenti medicali, stie cineva ce fel de biologie se cere la admitere? E grea admiterea?

1 răspuns:
| alinadianaaa a răspuns:

Facultatea de asistenti medicali e cam greuta in comparatie cu postliceala, dar daca iti place sa faci aceasta meserie o sa reusesti.Problema cea mai mare cu care se intalnesc asistenti medicali cu facultate este la angajare, majoritatea spitalelor angajeaza cu postliceala pentru ca pe noi trebuie sa ne plateasca mai mult.Nu stiu la Sibiu la ce materie sa da examenul dar de obicei din biologie clasa 11, si chimie