| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! Ce meserii din domeniul sănătății sunt bine plătite? Dar un nutriționist?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariile medicilor sunt destul de decente... daca lucrezi si in privat e si mai bine, daca iti faci propriul cabinet deja putem vorbi de bani multi.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chirurg, ministru...

Nutritionistul, la fel ca si psihologul, castiga in functie de clinica la care se angajeaza, probabil proportional cu numarul de fraieri care vin sa discute cu ei.

| Mosotti a răspuns:

Medic de diabet, ca ala nu prea face mare lucru si ia un sal bun.

| dullcat a răspuns:

Mai, tu iar ti-ai schimbat domeniul de interes, conform vremii? Ultima data voiai la aeroport. laughing Din pacate, nu poti avea treaba cu medicina luand in considerare ca nu ai bacul.
Nutritionistii sunt bine platiti in orasele mari, unde exista cerere pentru ei, la fel ca si pentru antrenorii de fitness etc. Nu te gandi ca in orasele mici lumea da doi bani pe sanatate sau nutritie.

| AdrianFoanga a răspuns:

Medic la sectia boli infectioase. 4500 euro/luna.