| Ionut_Alin_1995_CokF a întrebat:

ce meserii sunt bine platite?

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Avocat,magistrat,notar,doctor.

| thalyslly a răspuns:

Medic veterinar

| Captoresque a răspuns:

Doctor, magistrat, procuror, judecător, om de afaceri, în general orice meserie ce necesită o facultate grea și/sau multă muncă după ea.

| Piratul10 a răspuns:

Deci:
Doctor,Manager,Avocat,Piot de avion,judecator,om de afaceri,procuror,Arhitect,specialist IT,daca ești cunoscut si ai plile atunci Actor la fel si Muzician,chirurg,contabil,Fotomodel,ceva la banca,stilist, psiholog, criminalist, designer, notar...
Toate sunt bine plătite dar aproape toate sunt bine plătite in alte tari!

| AnicaiAlin a răspuns:

Primi doi niste idioti.
Doctori nu au salari mari, au spaga pe langa salar.
Plasticienii si dentisti castiga foarte bine din ramura asta a medicinei, neglijati dar deloc rau platiti ginecologii.
Om de afaceri nu este o meserie bine platita. Eu fac afaceri cu biscuiti, deci automat sunt om de afaceri dar castig doar 2 lei pe luna
Mnager da, daca nu cumva esti manager la buticul din colt si ai un salar de 1000 de roni ca MANAGER,
Muzician doar daca ai deja bani sau talent,
Ceva la banca(poti sa fi si paznic si femeie de servici la banca si asta nu inseamna ca vei castiga mult)
Cum zicea thall etc. medic veterinar e o chestie din care poti castiga bani, dar la fel daca muncesti si din joburi axate pe it(software, retele, design etc) poti sa castigi si din joburi pe telecomunicatii, si ca avocat sau notar etc etc etc.
Din multe meserii poti castiga bani daca ai habar de ceea ce faci si daca ai mereu ambitia sa inveti si sa te depaseti mereu, adica sa muncesti pe rupte.