| IchGeorge a întrebat:

Buna ziua, Daca cineva este politist in cadrul Biroului de Ordine Publica(având calitatea de rutieră) poate avea al 2 le-a job, respectiv livrator Glovo/Tazz?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Polițistul poate exercita, potrivit legii, funcţii sau activităţi în domeniul didactic, al cercetării ştiinţifice și al creaţiei literar-artistice, precum și funcţii în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuţiile exercitate de polițist, potrivit fișei postului.

Deci aia cu "Glovo/Tazz" e cam la limită...

1 răspuns:
| ReddY25 a răspuns:

Putin probabil