| Goldenbulle7 a întrebat:

Ce cheltuieli are o PFA care doreste sa colaboreze cu Glovo, Tazz, Food Panda etc? Avand in vedere ca un livrator obisnuit plateste unei firme 8-10% din incasari si isi plateste cartea de munca, este mai avantajos sa fii PFA sau sa fii angajat al unei firme partenere?

1 răspuns:
| Mivelyn a răspuns:

Food Panda e acum luata de Glovo, au devenit una, e avantajos ca si PFA ca poti sa iti adaugi cheltuieli. Referitor la procent cred ca poti negocia cu ei daca esti la inceput doar ca is bine cautati pe piata si o sa fie greu cu ei.