| 112 a întrebat:

M-am gandit ca dupa ce termin liceul sa ma angajez in cadrul armatei, voi ce spuneti? care ar fi dezavantajele? fiindca avantaje sunt multe.

Răspuns Câştigător
| anonimvirtual89 a răspuns:

Daca iti doresti chiar atat de mult sa mergi bafta.gandeste`te k de acolo vei veni barbat in toata regula acasa...

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai depinde foarte tare de felul tau de a fi. Cat de obedient esti fata de superiori (mai ales daca nu dai doi bani pe ei). Cat de ascultator fata de ordinele date, mai ales daca ti se par prostii. Gandeste-te daca poti sa spui "Da! Sa traiti!" tot restul vietii de angajat. Sau daca poti sa traiesti in conditii grele - daca e sa fii trimis undeva la lupte... Restul - ca programul este non stop, ca trebuie sa anunti cand pleci din localitate, chiar daca esti in zilele libere... Ca esti mereu la ordin si multi ani de zile toti iti sunt sefi. Mai este si antrenamentul... adica asta depinde de arma unde vei fi - oricum nu e usor... Daca iti place viata cazona, ordinea, disciplina, daca de copil te-ai jucat de-a soldatii - Go for it. Nu te gandi de doua ori.

| MihaiA a răspuns:

Salarii proaste. Dupa ce termini liceu, fa o facultate si dai la subofiteri direct laughing

| Darry a răspuns:

Dezavantajele ar fi:
- esti tot timpul la ordin,
- ai un program strict si poti sa lucrezi in ture, astfel incat sa nu fi liber in weekend sau de sarbatori,
- daca vrei sa pleci din garnizoana(localitate) trebuie sa ceri permisiunea superiorilor.