| BiancaMaria21 a întrebat:

Buna ziua! Îmi puteți oferi informații despre admiterea la facultatea Fjsc (Jurnalism și Științele Comunicării) din București? Am înțeles că 50% din partea de admitere consta intr-un subiect legat de Narațiune și Argumentare? Cum as putea sa mă pregătesc? Ce să învăț?

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Ai putea sa cauti pe net subiectele din anii trecuti. Sa-ti rogi profa de romana sa te ajute. Te cheama ca pe cineva drag mie, trebuie sa te duca putin capul sa gasesti alte solutii in loc de a intreba pe TPU.

| Mokhsa a răspuns:

Am dat si eu candva la jurnalism si examenul era scris. Nu mai stiu exact ce dar trebuie sa gandesti deja ca un jurnalist, putina vrajeala, logica si coerenta in ceea ce scrii acolo. Uite-te la articole pe net, de preferat articole de calitate. Care sunt alea, trebuie sa iti dai tu seama.